Przejdź do treści

Co potrafi gojnik?

Gojnik herbata górska to zdrowy, naturalny napój, który doskonale wpływa na organizm i samopoczucie człowieka. Jego stosowanie jest szczególnie polecane podczas przeziębienia i grypy, gdyż napar z gojnika nie tylko doskonale rozgrzewa, ale pomaga także szybciej wrócić do zdrowia oraz leczy kaszel.

Współczesne badania naukowe udowodniły również, że regularne picie herbaty górskiej wspomaga leczenie objawów demencji starczej oraz zapobiega chorobie Alzheimera. Jakie składniki odżywcze zawiera w swoim składzie herbata górska i co dobrego jej picie może zdziałać dla naszego zdrowia i samopoczucia?

Gojnik to roślina bogata w składniki mineralne. W jego składzie znajdziemy takie związki, jak m. in. cynk, sód, magnez, miedź, żelazo oraz kobalt. Ponadto zawiera także teinę i olejki eteryczne, które są naturalnymi przeciwutleniaczami.

Jego regularne spożywanie wywiera więc pozytywny wpływ praktycznie na cały organizm człowieka poprawiając nie tylko zdrowie fizyczne, ale także zapewniając dobry nastrój i samopoczucie oraz delikatnie dodając energii.

Herbata górska posiada silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Wspomaga usuwanie z organizmu stanów zapalnych i mikroorganizmów chorobotwórczych. Ponadto, jej regularne spożywanie wzmacnia także nasz układ odpornościowy zapobiegając zachorowaniu w przyszłości.

Cenną właściwością herbaty górskiej jest także wspomaganie funkcjonowania układu krążenia, regulowanie ciśnienia krwi oraz pomaganie organizmowi w samodzielnym oczyszczaniu się z zalegających w nim toksyn.

Dla kogo?

Dzięki swoim właściwościom gojnik jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych oraz wchodzącym w wiek chorobowy. Pijąc ten wspaniały napar działamy profilaktycznie przeciwko wielu chorobom, które niestety dotykają nas na starośc.
Oczywiście herbatę może pić każdy,  z szczególnym uwzględnieniem młodzieży, która wszystkie swoje smutki może pokonać pijąc gojnik.